5 lihtsat nippi - Vähenda majapidamises jalajälge ning säästa samal ajal raha

  1. Poes käi ainult täis kõhuga

Lisaks sellele, et sa oma külmkapi asjatult täis varud, läheb enamasti suur osa ostetud toidust raisku. Odavam on planeerida ühe poeskäiguga mitme päeva söögikorrad ja seeläbi toitu vähem raisata. Samuti lisad täis kõhuga poes käies väiksema tõenäosusega korvi suhkruid ja lisaaineid täis snäkke!


  1. Taaskasuta pakendeid

Puu- ja juurvilju saab hõlpsalt pakkida juba olemasolevatesse kottidesse või puuvillastesse võrkudesse. Samuti saab enamikes poodides osta lahtiseid asju enda kaasa võetud karpidesse. Uue pakendi tellimise asemel võib ka e-poodidest uurida võimaliku taastäite kohta - Nii saab osta näiteks Mündilt hambapesutablette ja Nurmelt śampoone ja seepe. Nii säästad kilekottide ja ühekordse plastiku arvelt!


  1. Mine riidepoodi kindla eesmärgiga

Kui minna niisama kapitäiendust otsima, võid sageli koju saabuda kotitäie riietega, mida kannad vaid korra. Püüa vaadata enne oma riidekapile otsa ja saada aru, kas puudu on paar teksapükse, triiksärk või hoopis vihmajope. Samuti ei tähenda teise ringi kauplustest ostmine seda, et võiksid kerge südamega enda kapi täis kuhjata. Eesmärk on siiski osta endale riided, mida saad kanda mitme erineva kostüümina ja võimalusel “vintage” sildi all järgmisele põlvkonnale edasi pärandada.


  1. Eelista kodumaist toodangut välismaa ettevõtetele

Esiteks väheneb jalajälg transpordi pealt. Kas Indoneesiast Eestisse tarnitud paberkotis tooted on ikka öko? Samuti võib kodumaise toote tarbimine palju rohkem väärtust tootele juurde anda, kuna saad brändiga lähemalt suhestuda. Lisaboonusena toetad ostuga kohalikke väikeettevõtjaid.


  1. Vaheta vedelal kujul kosmeetika tahke vastu välja

Ära unusta, et maksad suuresti lisatud vee eest, et toodet vedelal kujul hoida. Samuti lisatakse vedelal kujul olevatesse toodetesse rohkelt säilitus- ja lisaaineid, et toote algset konsistentsi kauem ühtlasena hoida.

Õnneks on olemas LAHENDUS!

Tahkel kujul toode säilib üldjuhul ilma lisaaineteta ning seda on mugavam hoiustada. Samuti pole toote pakendamisel kasutatud ebavajalikku plastikut. Esimesed asjad, mille väljavahetamine on imelihtne: nõudepesutabletid (Mulieres), tahke šampoon (Kokos), hambapesutabletid (Münt).

Mündi plastiku- ja kemikaalidevabade hambapesutablettide kohta saad lähemalt lugeda SIIT

 

Vaata lähemalt!

Kirjuta kommentaar

Pane tähele, et me peame kommentaari heaks kiitma enne selle avaldamist.